Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Erasmus + wyjazd czasławskich uczniów na Litwę

Ocena 5/5

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Czasławiu już od lat realizuje niezwykle ciekawe programy unijne, których głównym celem jest m.in. międzynarodowa wymiana kulturowa, nauka języków obcych, a także użycie nowych technologii w nauczaniu. 

Jednym z aktualnie realizowanych projektów, w ramach programu ERASMUS+, jest „CLIL Connection”. CLIL (Content and Language Integrated Learning) to zintegrowane nauczanie języka i innych przedmiotów. Kluczowa w tym programie jest nauka słownictwa, które jest powiązane z tematami innych przedmiotów. Zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu różni się od zwykłej nauki języka obcego przede wszystkim tym, że w tej metodzie uczniowie poznają język, żeby móc się uczyć innych przedmiotów. Uczniowie uczą się języka obcego „przy okazji” i jest on im potrzebny „tu i teraz”. W naszej szkole uczniowie niektórych klas nauczani są przyrody po angielsku. Koordynatorem całego projektu jest szkoła podstawowa z Hiszpanii, a partnerami szkoły z Litwy, Włoch, Grecji oraz Polski. 

W związku z realizacją projektu w dniach od 5 do 11 marca sześć uczennic oraz dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej w Czasławiu odwiedziły partnerską szkołę w Wilnie. Czasławska młodzież podczas odbytych warsztatów pracowała w grupach wraz z uczniami z partnerskich szkół. Podczas zajęć uczniowie opracowywali wyznaczone im zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, chemii, biologii czy historii. Uczniowie z Polski, Litwy, Grecji, Hiszpanii oraz Włoch udowodnili, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspaniale współpracować, wzajemnie się uczyć, a przy okazji doskonale się zintegrować i bawić. 

Bardzo ważnym aspektem całego projektu było nie tylko doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale także poznawanie litewskiej kultury, tradycji i zwyczajów. Dlatego też Litwini, jako gospodarze, dołożyli wszelkich starań, aby pobyt był niezapomniany. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli m.in. możliwość zwiedzenia Wilna, Kowna i Troki, zakosztowania lokalnych specjałów czy posłuchania ludowej muzyki. 

Uwieńczeniem wyjazdu było spotkanie, podczas którego dyrektor litewskiej szkoły wręczył wszystkim certyfikaty uczestnictwa w projekcie. 

Na spotkaniu na Litwie jednak projekt się nie kończy. Przed placówką w Czasławiu w przyszłym tygodniu kolejne wyzwanie – tym razem to Polska będzie gospodarzem i będzie gościć uczniów i nauczycieli z partnerskich krajów. Uczniowie będą przez tydzień mieszkać w domach ich polskich rówieśników. Wszyscy uczestnicy mobilności będą odkrywać Polskę, naszą tradycję, historię i kulturę. Będą brali udział w warsztatach CLIL organizowanych w naszej szkole. Planowane są wycieczki do Krakowa i Zakopanego. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować naszą szkołę, gminę, kraj.

Natalia Hojoł i Maria Dubiel

20230307_133416 20230305_114634 20230305_105029 20230310_162241
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.