Gmina Raciechowice

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”

Ocena 0/5

W dniu dzisiejszym, na początku XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, spotkałem się z Panią Agnieszka Piwowarczyk – Dyrektorem Biblioteki Gminnej w Raciechowicach. W trakcie spotkania omówiliśmy tematykę związaną z działalnością, a mianowicie kwestie rozwoju czytelnictwa i nowe inicjatywy. Funkcjonowanie biblioteki stanowi istotny element działalności kulturalnej gminy, toteż w pełni wspieram wszelkie inicjatywy w tym zakresie. Uwagę zwróciłem również na potrzebę poprawy warunków funkcjonowania placówki, a mianowicie kwestię poprawy warunków lokalowych, szczególnie odnowienie pomieszczeń, a w przyszłości wprowadzenie kompleksowych rozwiązań dystrybucji wolumenów.

Gminna Biblioteka w Raciechowicach na najbliższy tydzień zaplanowała spotkania z dziećmi Gminy Raciechowice, aby spędzić czas na wspólnym czytaniu bajek i baśni oraz zaciekawieniu dzieci książkami. W dniu jutrzejszym spotkania mają dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Raciechowicach – jest to kontynuacja cyklu zajęć „W świecie bajek i baśni”, w środę i piątek – przedszkolaki posłuchają baśni i wezmą udział w krótkiej pogadance, natomiast na najbliższy czwartek zaproszono gościa specjalnego, autora książeczek dla dzieci – Pana Łukasza Dębskiego – na spotkanie autorskie. Rozmowę z nim przeprowadzą 6-latki z Samorządowego Przedszkola w Raciechowicach, a także z „Tęczowej Krainy”.

Zdjęcie_WhatsApp_2023-05-08_o_17-24-22 Tydzien-Bibliotek-2023 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności