Gmina Raciechowice

Modernizacje szkół z programu Polski Ład

Ocena 0/5

W dniu 8. stycznia Wójt Gminy Raciechowice – Wacław Żarski wraz z Radnymi Gminy – Danutą Grzesik, Janem Furgałem i Stanisławem Lizakiem oraz Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego – Krzysztofem Szymoniakiem wizytowali wszystkie 5 szkół położonych na terenie naszej gminy, celem sprawdzenia stanu robót modernizacyjnych/ zakończania modernizacji poszczególnych obiektów.

Wizytacja rozpoczęła się od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciechowicach, w którym wymieniono podłogi w korytarzu oraz w pracowni komputerowej – na pierwszym piętrze starszej  części budynku, odmalowano korytarze i salę komputerową oraz wymieniono kotłownię na gazową. Ponadto wymieniono poszycie dachowe nad nowszą częścią budynku (tj. nad salą gimnastyczną i częścią, która była przeznaczona na gimnazjum) oraz docieplono strop nad salą gimnastyczną.

Kolejnym punktem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gruszowie, który przeszedł gruntowną modernizację – wymieniono instalacje: kanalizacyjną, wodną i centralnego ogrzewania, odmalowano korytarze, sale lekcyjne, przedszkolne, salę gimnastyczną, wyremontowano sanitariaty, a także wymieniono kocioł na gazowy. Do szkoły włączono i zaadaptowano na sale lekcyjne pomieszczenia, które wcześniej pełniły funkcje mieszkania pracowniczego.

Następnie udano się do Krzesławic. W tamtejszej szkole odmalowano korytarze oraz sale przedszkolne, wyremontowano sanitariaty w części szkolnej oraz dobudowano salę lekcyjną, a  także wykonano łazienki bezpośrednio przy salach przedszkolnych wraz z doprowadzeniem niezbędnych instalacji. Wymieniono również kotłownię na gazową.

Kolejną wizytowaną placówką był budynek szkoły w Zegartowicach, w którym gruntowny remont przeszły sanitariaty, w których wymieniono instalacje: kanalizacyjną, wodną i centralnego ogrzewania.  Ponadto dobudowano salę dydaktyczną, a także ułożono 300 m2 nowego chodnika z kostki brukowej tworząc bezpieczne i estetyczne dojście do szkoły.

Na końcu odwiedzono szkołę w Czasławiu, w której dobudowano „budynek B”, a w nim przestronny pokój nauczycielski oraz pracownię komputerową oraz do zajęć praktycznych. Przebudowano także sekretariat oraz gabinet dyrektora. Zmodernizowano również kotłownię gazową (zainstalowano kocioł kondensacyjny gazowy).

Wszystkie powyższe zadania zostały sfinansowane z programu Polski Ład.

Ponadto w roku 2023 ze środków własnych gminy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciechowicach zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 20,4 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 9,83 kWh, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gruszowie zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 20,4 kWp.

Galeria zdjęć

P1360918 P1370525 P1370526 P1370527 P1370528 P1370529 P1370531 P1370533a P1370534 P1370536 P1370539 P1370541 P1370542 P1370543 P1370544 P1370547 P1370549 P1370550 P1370552 P1370553 P1370555 P1370558 P1370561 P1370564 P1370565 P1370566 P1370568 P1370569 P1370571 P1370572 P1370573 P1370576 P1370578 P1370578a P1370579 P1370580 P1370581 P1370584 P1370584a P1370588 P1370589 P1370590 P1370594 P1370598 P1370598a P1370600
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności