Gmina Raciechowice

Święto Wojska polskiego

Ocena 0/5

Po 3 latach wraca największa defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia o godz. 14:00 na warszawskiej Wisłostradzie zaprezentujemy 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy!

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego pod hasłem #SILNABIAŁOCZERWONA to:
powrót Wielkiej Defilady Wojska Polskiego na warszawską Wisłostradę, blisko 70 pikników wojskowych w całym kraju otwarcie nowoczesnej siedziby Muzeum Wojska Polskiego oraz
szereg innych wydarzeń i atrakcji”

A już 12 sierpnia o godzinie 12:00 zapraszamy na Piknik Wojskowy do miejscowości Jordanów na Rynek (cz. wschodnia) - parking samochodowy, gdzie będzie można zobaczyć m. in.:
Czołg LEOPARD;
Kołowy Transportem Opancerzony ROSOMAK;
Moździerz samobieżny RAK;
Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA;
Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD.

Na miejscu będzie również Mobilny Punkt Rekrutacyjny, gdzie każdy będzie mógł zasięgnąć informacji o rekrutacji do Wojska Polskiego oraz złożyć wniosek do DZSW TSW. Ponadto tego dnia będzie można spróbować darmowej tradycyjnej żołnierskiej grochówki. A od godziny 18:00 projekcja w kinie letnim filmu p.t. „Jack Strong”.

defilada_i_piknik_jordanow_plakat  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności