Gmina Raciechowice

Przedstawicielka Raciechowickiej Gminnej Rady Seniorów z wizytą w Norwegii

Ocena 0/5

„Edukacja seniorów na rzecz aktywizacji społeczno-obywatelskiej” to projekt realizowany przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych (MiLA). Jego celem jest wsparcie seniorów w zakresie aktywności obywatelskiej oraz rozwijanie ich umiejętności w dziedzinie dialogu i partycypacji. W projekcie uczestniczy Gminna rada Seniorów w Raciechowicach.


Projekt obejmuje różnorodne szkolenia, warsztaty oraz spotkania, które mają na celu rozwijanie kompetencji seniorów. To również świetna okazja, aby seniorzy mogli nie tylko zdobywać nowe umiejętności, ale także nawiązywać nowe znajomości i wspierać się nawzajem. 


Jednym z ostatnich działań projektowych była wizyta w Norwegii. Wzięło w niej udział 14 osób starszych, w tym przedstawicielka raciechowickiej Rady Seniorów, pani Jadwiga Serafin. Wizyta obejmowała spotkania i konsultacje z seniorami z Norwegii, wizytę w Centrum Seniora w Oslo, a na zakończenie – festyn dla seniorów. Wyjazd pozwolił na zderzenie polskich i norweskich praktyk działania rad seniorów, wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych znajomości.


Tego typu inicjatywy są niezwykle ważne dla wspierania aktywności seniorów i ich zaangażowania w życie społeczne.

554992593_1522140715453245_3734308865678005279_n 555555904_1522140712119912_1237018043278347393_n 555601833_1522140718786578_234508385553947232_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności