Gmina Raciechowice

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie. " (Konstanty Ildefons Gałczyński)

Ocena 0/5

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem kolejno 50, 55, 60,65 i 70 lat.

To właśnie ta piękna okazja była powodem do świętowania nie tylko dla jubilatów, ale także dla ich najbliższych, przedstawicieli Samorządu Gminnego oraz mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się w dniu 13 stycznia 2024r. mszą święta w kościele parafialnym pw. Jakuba Apostoła w Raciechowicach. Ksiądz Wikariusz Andrzej Strama, w imieniu własnym oraz parafii złożył Jubilatom życzenia oraz gratulacje.

Pary  małżeńskie, które świętowały w 2023r. swój złoty jubileusz otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Raciechowice- Pan Wacław Żarski, przy asyście Przewodniczącego Rady Gminy Raciechowice -Pana Roberta Żurka, radnych oraz sołtysów. Pary małżeńskie otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia z siedzibą w Raciechowicach.

Pod adresem dostojnych Jubilatów, Wójt Gminy Raciechowice skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długoletnie pożycie małżeńskie, a także za piękny przykład dla młodszych pokoleń.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Podczas uroczystości uhonorowano Śp. Pana Kazimierza Kwiecień na ręce wdowy Pani Wandy Kwiecień. Pan Kazimierz Kwiecień absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku grafika użytkowa, artysta, plastyk, ponad 20 lat temu zaprojektował logo Gminy Raciechowice, które jest znakiem rozpoznawczym naszej gminy w Polsce i na świecie. Państwo Kwiecień w lipcu zeszłego roku obchodzili 60-leci pożycia małżeńskiego. 

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Maria i Marian Hanusiak  

Zofia i Tadeusz Kowalscy  

Józefa i Franciszek Majka 

Bolesława i Ignacy Ziółkowscy

 

55 – lecie pożycia małżeńskiego w 2023 roku obchodzili Państwo:

Mirosława i Jan Demant 

Zofia i Franciszek Grzywacz 

Czesława i Adam Korek 

Anna i Włodzimierz Obidowicz

Anna i Zdzisław Piotrowicz  

 

60-lecie pożycia małżeńskiego w 2023 roku obchodzili Państwo:

Zofia i Karol Knapik 

Zofia i Władysław Ścibor

Wanda i Kazimierz Kwiecień 

 

65-lecie -  pożycia małżeńskiego w 2023 roku obchodzili Państwo:

Janina i Marian Piwowarczyk 

70-lecie – pożycia małżeńskiego w 2023 roku obchodzili Państwo:

Józefa i Mieczysław Węgrzyn 

Wszystkim parom, które świętowały swój jubileusz, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, radości oraz doczekania kolejnych jubileuszy małżeńskich.

 

 

 

Galeria zdjęć

1 2 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 23 25 26 27 28 29 30 32 35 36 38 39 42 44 45 Zdjęcie WhatsApp 2024-01-15 o 11.39.03_389ac085 Zdjęcie WhatsApp 2024-01-15 o 11.39.03_06bc106d
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności