Gmina Raciechowice

Nasz mistrz z Zegartowic!

Ocena 0/5

 
Rafał Majka ponownie na najwyższym podium mistrzostw Polski. To była niedziela pełna sportowych emocji i lokalnej dumy. Rafał Majka – 35-letni kolarz światowego formatu, pochodzący z naszej gminy, z Zegartowic – po raz drugi w karierze zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn! Reprezentujący UAE Team Emirates – XRG zawodnik sięgnął po złoto, wyprzedzając o 40 sekund Pawła Bernasa i Mateusza Gajdulewicza z ekipy Mazowsze Serce Polski. 

To wyjątkowe zwycięstwo ma jeszcze głębszy wymiar – dokładnie dziewięć lat temu, w 2016 roku, Rafał po raz pierwszy zdobył ten tytuł. Teraz ponownie udowodnił, że wśród polskich "górali" nie ma sobie równych. Trasa tegorocznych mistrzostw Polski przez malownicze tereny naszej gminy i okolic. Zawodnicy wystartowali w Dobczycach, by pokonać trzy razy wymagającą 67-kilometrową pętlę przygotowaną przez Zbigniewa Klęka – trenera Krakusa Swoszowice i wychowawcę takich gwiazd jak właśnie Majka czy Katarzyna Niewiadoma. Trasa prowadziła m.in. przez Stadniki, Mierzeń, rodzinne Zegartowice, Górę Jana, Szczyrzyc i Kornatkę. To właśnie podczas drugiego przejazdu przez Zegartowice Majka rozpoczął decydujący atak – ruszył w pogoń za ucieczką dnia. Ostatniego rywala zostawił za sobą na podjeździe w Kobielniku i pomknął do mety, przypieczętowując swoje 16. zwycięstwo w zawodowej karierze. 

To nie był jednak jedyny triumf zawodników z naszego regionu! Dzień wcześniej Katarzyna Niewiadoma, również wychowanka trenera Klęka, po znakomitej, 50-kilometrowej ucieczce, zdobyła złoty medal w wyścigu kobiet elity. Tym samym oboje – Niewiadoma i Majka – po raz drugi zostali mistrzami Polski w wyścigach ze startu wspólnego, pierwszy raz dokonując tego w tym samym roku i na tej samej trasie. To był weekend, który przejdzie do historii polskiego kolarstwa, ale także historii naszej gminy. Jesteśmy niezmiernie dumni z Rafała, który mimo międzynarodowych sukcesów nigdy nie zapomina, skąd pochodzi. 
Gratulujemy, Mistrzu! I dziękujemy za kolejne sportowe emocje oraz promowanie naszej lokalnej społeczności na mapie całej Polski! 
fot. Dariusz Krzywański

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności