Gmina Raciechowice

Młodzieżowa Rada Gminy Raciechowice podsumowała projekt

Ocena 0/5

W dniu wczorajszym miała miejsce sesja Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice trzeciej kadencji. Głównym jej punktem było podsumowanie realizowanego przez młodych radnych projektu „Młodzi, do dzieła!”.

 

Projekt miał na celu aktywizowanie młodzieży do pracy na rzecz jej życia lokalnego. Żeby zacząć działać, potrzebne jest wsparcie teoretyczne, dlatego zadanie rozpoczęło się od dwudniowego szkolenia dla członków Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice. Pierwszy dzień skoncentrowany był na warsztatach integracyjnych, rozwijających umiejętności współpracy w grupie oraz umiejętności liderskie. Drugi dzień szkoleniowy dotyczył praktycznych aspektów działania rady. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, co oznaczają zapisy ustawy o samorządzie lokalnym, po co powstają młodzieżowe rady, jakie są ich zadania i funkcje, po co i jak organizować współpracę z wójtem, radą gminy, urzędem, szkołami i mieszkańcami itp., jak dokumentować swoje prace. Trenerzy zaprezentowali członkom MRGR dobre praktyki z województwa śląskiego, wspólnie z młodzieżą przygotowali zarysy ich autorskich projektów.

 

Po etapie szkoleniowym przyszedł czas na działania. Pierwszym była akcja sprzątania otoczenia Diabelskiego Kamienia, Zespołu Pustelni św. Benedykta i szlaku prowadzącego na górę Grodzisko. Druga inicjatywa to przygotowanie materiałów do biuletynu – przewodnika dla młodych po terenie gminy Raciechowice. Ostatnie z zaplanowanych w projekcie działań to konkurs wiedzy o gminie Raciechowice, w którym uczestniczyło ponad 50 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i gminnego. Dla uczestników etapu gminnego oraz zwycięzców konkursu przygotowane zostały nagrody i upominki oraz dyplomy.  

Poniedziałkowa sesja MRGR stanowiła okazję do wręczenia nagród zwycięzcom:

 

I miejsce

Patryk Żabówka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciechowicach

II miejsce

Adam Jawor – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciechowicach

Aleksander Sadkiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciechowicach

III miejsce

Kamil Lizak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gruszowie

Patrycja Mazur – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciechowicach

 

- Chcę podkreślić, że jestem z was dumny. Gratuluję wam zrealizowanego projektu, kibicuję waszym działaniom i deklaruję dalszą pomoc w funkcjonowaniu – mówił do członków Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice Wacław Żarski, Wójt Gminy Raciechowice, tradycyjnie obecny podczas obrad rady.

 

Projekt „Młodzi, do dzieła!” realizowany był pod patronatem Stowarzyszenia „Raciechowice 2005”.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #FunduszMlodziezowy

371541771_857497085951909_8915546108681314111_n 371544216_715010060057409_6402654093485445532_n 375767124_1379085102696722_5405814282717165036_n 396470229_1498375767665594_3316013399930503461_n 396583064_2672238806258009_1749485222589569069_n 370195137_628928449175900_4445446575363417119_n 371449643_733089891966897_1917325406691698592_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności