Gmina Raciechowice

Dzień Samorządu Terytorialnego

Ocena 0/5

27 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego – święto państwowe upamiętniające pierwsze w pełni wolne, demokratyczne wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Te historyczne wybory były zarazem pierwszymi całkowicie wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej, stanowiąc przełomowy moment w tworzeniu struktur suwerennej III Rzeczypospolitej opartej na zasadzie pomocniczości.

Święto zostało oficjalnie ustanowione uchwałą Sejmu RP z 29 czerwca 2000 roku w dziesiątą rocznicę odrodzenia polskiej samorządności. Po ponad trzech dekadach funkcjonowania, polska samorządność stała się jednym z największych sukcesów transformacji ustrojowej, fundamentalnie zmieniając oblicze kraju i życie jego mieszkańców.

Dlatego dziś, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania wszystkim osobom, które z nami działają i tworzą samorząd w Gminie Raciechowice: Radnym, Sołtysom, Radom Sołeckim, oraz wszystkim Pracownikom Samorządu. Chcemy podziękować za codzienną, odpowiedzialną i pełną zaangażowania pracę na rzecz lokalnych wspólnot, za wszystkie pomysły i mądre decyzje, które mają służyć naszej lokalnej społeczności.

Życzymy Państwu dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby publicznej oraz życzliwości ze strony mieszkańców. Niech każdy dzień przyniesie poczucie dobrze spełnionego obowiązku i inspirację do podejmowania nowych działań.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności