Strona Główna · Przetargi · Formularze i wnioski · Uchwały Rady Gminy · Szkoły ·
Biuletyn
BIP
Nawigacja
Strona Główna

Start
Gazetka Lokalna
Kategorie Aktualności

Urząd
Urząd Gminy
Przetargi
Przetargi - PUK Raciechowice
Konkursy
Deklaracje podatkowe
Formularze i wnioski
Rachunki bankowe
Nieruchomości - ogłoszenia różne
Zapytania ofertowe
Ogłoszenia i nabory
Rada Gminy
Uchwały Rady Gminy
Struktura Urzędu Gminy
Zarządzenia Wójta Gminy

Gmina
Położenie
Agroturystyka
Sadownictwo
Szkoły
Straż Pożarna
Parafie
Zabytki
Katalog Firm
Oferty Inwestycyjne
Ochrona Środowiska
Postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji celu publicznego
Postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

ŚDS
Informacje

GOPS
Ogłoszenia i nabory

Dodatki
Publikacje
Galerie Zdjęć
Download
Linki

Kontakt
Szukaj
Kontakt
Numery Telefonów
Adresy E-mail
Stop Przemocy
Stop Przemocy
Euroregion Tatry
Beskid Art Deco
Telewizja Powiatowa iTV
Przetargi
Fundacja ARTS
Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-04-24
0.29%
3,8229
0.02%
4,2895
0.38%
3,7570
0.14%
4,9452
Znajdź nas na Facebook'u
Trzy kolory i plus
Edukacja

Kultura, tradycje, pasje i sprawy codzienne to składniki, z których młodzież z różnych zakątków Europy i Azji przyrządzała starannie kolorowy i smaczny projekt eTwinning.

Uczniowie z klas IG i IIG gimnazjum z Krzesławic (gm. Raciechowice) poznawali przez wiele miesięcy minionego roku szkolnego różne media i aplikacje, tworzyli i publikowali w Internecie, na platformie wirtualnej Twinspace, dostępnej w ramach eTwinning, programu Unii Europejskiej, umożliwiającego szkołom wymianę doświadczeń i dobrych praktyk edukacyjnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu Deutsch Plus było wzajemne poznanie się i rozwijanie współpracy oraz pielęgnowanie nowych kontaktów i przyjaźni pomiędzy szkołami partnerskimi z Europy i krajów grupy eTwinning Plus.

Międzynarodowa współpraca wirtualna klas z 17 krajów była świetną okazją, aby poznać się w ciekawy sposób, uczyć się razem nie tylko języka niemieckiego, ale także geografii, historii i informacji na temat państw, z których pochodzą uczestnicy. Na platformie Twinspace, w bezpiecznym środowisku online i blogu koła eTwinning zespoły umieszczały autorskie materiały edukacyjne, tworzone z wykorzystaniem TIK, w języku niemieckim i polskim.

Dwukrotnie zorganizowano w projekcie wymianę kulturową. W daleką podróż wyruszały paczki z upominkami promującymi współpracę i międzynarodową edukację, krążąc pomiędzy Estonią, Turcją, Chorwacją, Grecją, Słowenią i Polską. Każda przesyłka dotarła do celu. Młodzież niecierpliwie czekała na wizytę listonosza. Z emocjami czytano i oglądano relacje z państw, w których przesyłki już otwarto. Co zawierały? Krzyżówki, łamigłówki i różne gry, grafiki i pocztówki, życzenia po niemiecku i w języku ojczystym nadawców oraz lokalne smakołyki, które szybko znikały podczas spotkań popołudniowych koła eTwinning. „Takie eventy pokazują, jak ważne jest połączenie treści teoretycznych z edukacją praktyczną. Uczymy się działając, próbując i sprawdzając swoje umiejętności, nie tylko zresztą językowe. Ten projekt dostarczył uczniom wiele radości. W następnym roku szkolnym także będziemy brali udział w podobnych przedsięwzięciach edukacyjnych” – podsumowuje Małgorzata Janik, koordynator szkolny.

Dzięki nowym technologiom możliwa jest międzynarodowa współpraca szkół ponad granicami i bez konieczności opuszczania swojego miejsca zamieszkania. Uczniowie mogą zobaczyć się na żywo podczas wideokonferencji, korespondować ze sobą za pomocą poczty elektronicznej, pisać do siebie w czat na portalach społecznościowych. W codziennej edukacji korzystają aktywnie z TIK, działają i uczą się wspólnie w bezpiecznym środowisku na wirtualnej platformie Twinspace. Kontakty z rówieśnikami z użyciem języka obcego to często spore wyzwanie. Gimnazjaliści uczą się języka niemieckiego od niespełna dwóch lat. Uczestnictwo w projekcie międzynarodowym wspomaga znakomicie edukację i rozwija kompetencje językowe. Kształtuje także potrzebne w niedalekiej przyszłości na rynku pracy umiejętności interpersonalne.

Podsumowaniem tegorocznej edycji projektu był Festiwal Poezji Niemieckojęzycznej. Zespoły wymieniały się utworami, gromadzonymi lub poznanymi na zajęciach dodatkowych koła eTwinning. Uczniowie organizowali castingi, nagrywali recytacje, dzielili się wrażeniami z innymi zespołami. Było to znakomitą okazją do wymiany dobrych praktyk edukacyjnych i nawiązania wielu przyjaźni, zarówno pomiędzy uczniami, jak i nauczycielami. W szkole w Krzesławicach grupa projektowa zaprezentowała publicznie rezultaty i zachwyciła publiczność. Także relacja na blogu spotkała się z żywą reakcją wielu uczestników projektu, którzy komentowali umieszczone materiały. W repertuarze polskiej grupy znalazły się poezje niemieckie, szwajcarskie i austriackie – selekcji dokonano oczywiście na poziomie międzynarodowego zespołu. Wiersze recytowane były w wersji oryginalnej i w tłumaczeniu Wisławy Szymborskiej oraz Jarosława Iwaszkiewicza. W ten sposób promowaliśmy polską sztukę w wymiarze europejskim i w wykonaniu młodych pasjonatów z gimnazjum w Krzesławicach.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, naszym rodzicom, przyjaciołom szkoły za wkład pracy włożony w realizację naszego projektu – za zapał, zaangażowanie i pomysłowość. Także za wytrwałość, cierpliwość i motywowanie do wspólnej nauki”. – mówi Katarzyna Węglarz, uczennica II klasy gimnazjum w Krzesławicach.

Pod koniec czerwca uczniowie rozpoczęli wakacje, ale jeszcze podczas spotkań zamykających tegoroczną edycję projektu zgłosili chęć rozpoczęcia kolejnej przygody z eTwinning i kontynuowania współpracy online. Kto wie, może uda się też spotkać z klasą partnerską w realu i razem poznawać języki obce wykorzystując także i TIK.

Opracowanie: Zespół eTwinning z Krzesławic
Kontakt
Urząd Gminy
Raciechowice


32-415 Raciechowice 277

tel: (012) 37-25-201
fax: (012)37-25-200

wojt@raciechowice.pl

Wójt Gminy - Marek Gabzdyl:
tel. kom. 607 916 519

Numery rachunków bankowych
Polska - Słowacja
Ankieta 2017 - Informacja - Uchwała Antysmogowa
INFORMACJA - SOLARY I FOTOWOLTAIKA
fotowoltanika
PUK Raciechowice
PUK Raciechowice
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
Raciechowice Sp. z o.o.

32-415 Raciechowice 197
(Dawny budynek RSP)

www.pukraciechowice.pl

Menu


Strona główna
Oferta
Ceny i stawki opłat
Schemat organizacyjny
Druki do pobrania
Przetargi
Konkurs
Przetargi
Przetargi
Raciechowice - film
GOPS Raciechowice
Przetargi
Karta Dużej Rodziny
Przetargi
Gospodarka odpadami
Partnerstwo
Wybory i Referenda
PUK Raciechowice

Informacje dotyczące Wyborów i Referendów

Menu

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice- 28.02.2016 r.
Wybory Parlamentarne 2015
Referendum - 06.09.2015
Wybory ławników 2016 - 2019
Wybory do Izb Rolniczych 2015
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice 2015
Wybory Prezydenta RP 2015
Wybory Sołeckie 2015
Program usuwania azbestu
Certyfikat
Gmina Fairpaly 2009
BOK PGNiG

Usuwanie eternitu
Przetargi
Projekt PO IG 8.3
OBECNI w SIECI - Internet socjalny dla mieszkańców gminy Raciechowice
Beskid Wyspowy
Odkryj Beskid Wyspowy
Drogi
Przetargi
Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Paulina Hans-Bielut
Covenant of Mayors
Szkoła Muzyczna
Przetargi
Wybory Sołeckie 2013
Przetargi
Partnerstwo
Partnerstwo
Zobacz koniecznie
Beskid Art Deco
Beskid Art Deco
Fundusze Europejskie
Agencja Rynku Rolnego
Partnerstwo
Konsultacje Społeczne 2015
Przetargi