Złote Gody 2020

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

 

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.”

Konstanty Ildefons Gałczyński

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego należy do uroczystości,  które  co roku, z wielkim wzruszeniem,  obchodzimy w naszej tradycji szczególnie uroczyście.  Jubileusz Złotych Godów to święto par małżeńskich, które przeżyły ze sobą wspólnie 50 lat. Patrzymy na naszych Jubilatów z podziwem i uznaniem, z szacunkiem i pokorą. Przeżyć ze sobą pół wieku, to nie lada wyczyn i wielkie wyzwanie, które jednak warto podejmować.

Z uwagi na obecnie panujące warunki związane z pandemią oraz w trosce o naszych Jubilatów zdecydowaliśmy  się zmienić formę tegorocznych obchodów Jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego. Zamiast wspólnego świętowania odbyły się indywidualne spotkania z Jubilatami.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Wójt Gminy Raciechowice Wacław Żarski, gratulując małżonkom wspólnie przeżytych lat oraz życząc kolejnych jubileuszy.  Gratulacje oraz serdeczne życzenia dostojnym Jubilatom złożyła także Danuta Kurek  Za-ca  Kierownika USC w Raciechowicach. Małżonkowie otrzymali również kwiaty, upominki oraz listy gratulacyjne.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnej miłości  w otoczeniu najbliższych.

Złote Gody w 2020 roku świętowali:

Krystyna i Jan Bolisęga

Helena i Władysław Cebula

Maria i Jan Cichowscy

Janina i Jan Knapik

Stanisława i Józef Kuc

Aniela i Stanisław Majka

Halina i Józef Piechnik

Danuta i Julian Pietruszka

Czesława i Leon Węgrzyn

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się