Informacja – Ekointerwencja

Wójt Gminy Raciechowice zachęca do korzystania z aplikacji EKOINTERWENCJA dostępnej pod adresem https://powietrze.malopolska.pl/ekointerwencja/.Mieszkańcy w trosce o jakość powietrza mogą zgłaszać niepokojące zdarzenia zaznaczając je na mapie. Zgłoszenie jest anonimowe i będzie weryfikowane przez uprawnionych pracowników Urzędu Gminy.

W dalszym ciągu można składać wniosek na wymianę kotłów, okien, drzwi  i  ocieplenie domu na dzienniku podawczym Urzędu Gminy. Gmina udziela pomocy w wypełnieniu wniosku do Programu Czyste powietrze i poprawnym przesłaniu wersji elektronicznej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 60% kosztów kwalifikowanych. Szczegóły dotyczące Programu Czyste powietrze można sprawdzić na stroniehttps://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/ lub uzyskać informacje od Ekodoradcy zatrudnionego w gminie.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się