Informacja od Starosty Myślenickiego

Myślenice, Maj, 2020 r.

 

Szanowni Państwo!

 

Ostatnie tygodnie przyniosły nam wszystkim wiele nieoczekiwanych wydarzeń. Epidemia koronowirusa spowodowała, że każdy z nas znalazł się w nowej sytuacji. Konieczna stała się zmiana trybu życia, nawyków oraz sposobu myślenia. Zostaliśmy dotknięci m.in. zmianami w sferze ekonomicznej, zdrowotnej
i społecznej.

Nie jest łatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, dlatego chcielibyśmy przypomnieć Państwu o naszej otwartości i gotowości do udzielania wsparcia, każdemu kto doświadcza życiowych trudności.

Jako Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach pracujemy siedem dni w tygodniu, oferując bezpłatną pomoc. Nasi interwenci, pracujący w systemie całodobowym, są dostępni pod numerami telefonów:
+48 510 132 396, +48 506 318 838, a dla osób posługujących się językiem migowym udzielamy wsparcia na komunikatorze Skype (OIKMyslenice).

W dobie obecnego kryzysu epidemiologicznego swoją ofertę kierujemy szczególnie do osób narażonych na zagrożenie, a więc pracowników służby zdrowia, policji, straży pożarnej, pracowników ośrodków i domów pomocy społecznej, wolontariuszy, a także osób zakażonych, ich bliskich oraz osób przebywających na kwarantannie. Jednak proszę pamiętać, że nasza praca dedykowana jest wszystkim osobom doświadczającym sytuacji trudnych.

Pomimo pandemii życie toczy się dalej, a z nim pojawiają się trudy dnia codziennego. Udzielamy pomocy każdemu, kto przeżywa kryzys. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani interwenci kryzysowi – psychologowie, pedagodzy, familiolodzy. Ponadto służymy bezpłatną pomocą prawną, konsultacjami psychiatrycznymi, współpracujemy z mediatorem sądowym, prowadzimy terapię, a także udzielamy rady, co do potrzeby psychoterapii bądź terapii uzależnień.

Jesteśmy po to, by wspierać osoby, którym jest ciężko, które doświadczają życiowych trudności, bądź nie wiedzą, gdzie udać się ze swoim problemem – w życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Zależy nam na tym, aby zarówno Państwo, jak i mieszkańcy powiatu wiedzieli, że mogą uzyskać wsparcie każdego dnia, o każdej porze.

 

Z wyrazami szacunku oraz życzeniami zdrowia i wytrwałości. 

 

                                               Józef Tomal

                           Starosta Myślenicki

 

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się