Ważne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej – zaostrzenie kwarantanny

Szanowni Mieszkańcy,

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Wprowadzone ograniczenia są po to, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Co to oznacza?

 • Wyjścia z domu odbywać się będą wyłącznie w uzasadnionych sytuacjach. To oznacza, że miejsce zamieszkania możemy opuścić wyłącznie wychodząc do pracy, sklepu czy apteki oraz by załatwić niezbędne sprawy życia codziennego.
 • Nowe przepisy zakazują także zgromadzeń, spotkań imprez czy zebrań. Będziemy mogli spotykać się wyłącznie z członkami najbliższej rodziny.
 • Ograniczenia zostaną wprowadzone również w transporcie zbiorowym. Od teraz dozwolona liczba osób wynosić będzie maksymalną dostępną liczbę miejsc siedzących podzieloną przez 2.
 • Podczas mszy świętych i nabożeństw religijnych maksymalna liczba osób uczestniczących wynosić będzie 5, plus osoby funkcyjne.

  Nadal obowiązują dotychczas wprowadzone ograniczenia w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

  Sytuacja jest dynamiczna, dlatego na bieżąco proszę śledzić informacje w telewizji, radio
  i internecie.

  Apeluję aby postępowanie każdego z nas było zgodne z zaleceniami wszelkich służb,
  w poczuciu odpowiedzialności za rodzinę i najbliższych.

 

Przypominam również, że wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się