Złote Gody – zdjęcia

Wyjątkowy jubileusz par małżeńskich świętujących w tym roku swoje Złote oraz Diamentowe Gody odbył się w sobotę 23 listopada 2019r. w sali OSP Czasław.

Obchody 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Jubilatów, w Kościele parafialnym w Raciechowicach, odprawioną przez Ks. Proboszcza Józefa Czarnego. Podczas uroczystej Mszy Św. Jubilaci odnowili swoją przysięgę małżeńską.

Złote i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto dla samych Jubilatów, ale także ich rodzin, to święto całej Gminy Raciechowice. Jubileusz 50-tej rocznicy ślubu honorowany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalem, na którym są dwie stylizowane róże i napis „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

„Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest polskim cywilnym odznaczeniem państwowym, nadawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Stanowi dowód uznania dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w związku małżeńskim. Te medale to symbol miłości, wzajemnego zrozumienia, poszanowania i jedności.

Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał Wójt Gminy Raciechowice Pan Wacław Żarski. Wójt Gminy Raciechowice  Pan Wacław Żarski wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Danutą Kurek skierował gratulacje oraz złożył życzenia Jubilatom. Wszystkim parom małżeńskim wręczono listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w tym roku świętowali Państwo:

 1. Dudzik Aleksander  i Maria
 2. Dudzik Andrzej i Maria
 3. Jończyk  Kazimierz i Halina
 4. Justyniak Jan i Barbara
 5. Knapik Zdzisław i Stefania
 6. Korba Franciszek i Krystyna
 7. Kubowicz Marian i Maria
 8. Łosiowski Lech i Stefania
 9. Majka Henryk i Irena
 10. Żelichowski Edward i Czesława

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego w tym roku świętowali Państwo:

 1. Dudzik Aniela i Jozef
 2. Serafin Kazimiera i Jan
 3. Węglarz Władysława i Stanisław
 4. Przeciszowska Zofia i Przeciszowski Leon

W naszej gminie swój jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego świętowała również jedna para małżeńska, Państwo Zofia i Jan Oleś.

Oprawę artystyczną uświetniającą Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów zapewniły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Raciechowicach oraz uczniowie szkoły muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Zdjęcia:

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się