POZNACHOWICE GÓRNE – Nowatorską Wsią w Gminie Raciechowice

Poznachowice Górne  – znalazły się wśród nagrodzonych miejscowości trzeciej edycji konkursu „Małopolska Wieś 2019”. Wzięło w nim udział 50 wsi z 17 powiatów naszego województwa.

Konkurs „Małopolska Wieś 2019” organizowany jest przez Województwo Małopolskie w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś, Małopolska Wieś w Sieci. Głównym celem konkursu było zachęcenie lokalnych społeczności do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi, aktywności i poprawy jakości życia mieszkańców. W tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 546 tys. złotych na pomoc finansową dla wsi uczestniczących w konkursie.

Poznachowice Górne w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś otrzymały nagrodę w wysokości 20 000,00 złotych.  Otrzymane dofinansowanie w ramach zadania pn: ”Zakup i montaż elementów placu zabaw w sołectwie Poznachowice  Górne”  zostało przeznaczone na  doposażenie w nowe elementy placu zabaw w miejscowości Poznachowice Górne.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się