BUDOWA LINII KOLEJOWEJ PRZEZ TEREN GMINY RACIECHOWICE CORAZ BLIŻEJ

Długo zapowiadana budowa kolei „Podłęże – Piekiełko” rozpoczyna się. W dniu 18 listopada br. w Urzędzie Gminy w Raciechowicach odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych z mieszkańcami gminy Raciechowice. Organizatorem spotkania był Wacław Żarski, Wójt Gminy Raciechowice, który podkreślił, że budowa kolei to dla gminy wielka szansa – inwestycja rozwiąże problemy komunikacyjne, da również możliwość rozwoju strefy przemysłowej.

Łukasz Bochniarz, Dyrektor PKP PLK szczegółowo przedstawił przebieg i rozwiązania techniczne projektowanej trasy kolei. Mieszkańcy mieli okazję do zadania pytań związanych z budową linii, wykupem oraz wywłaszczeniami gruntów zajętych pod projektowaną trasę kolei „Podłęże – Piekiełko”. Spotkanie rozwiało wiele wątpliwości, zgłoszono szereg uwag dotyczących przebiegu trasy kolejowej.

Przedstawione zostały także rozwiązania komunikacyjne układu drogowego w obrębie projektowanej linii. Podano również informację o zlokalizowaniu na terenie gminy przystanku kolejowego, o co gmina zabiegała od wielu miesięcy. Rozwiązaniu temu towarzyszyć będzie budowa parkingów, sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest to inwestycja dodatkowa, nie wchodząca w zakres zadań PKP PLK.

Budowa linii kolejowej „Podłęże – Piekiełko” znajduje się w fazie początkowej – w przyszłym roku rozpoczną się działania dotyczące procesu wywłaszczeń i przygotowania dokumentacji geologicznej. Po tym etapie na plac budowy wejdą pierwsze maszyny.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się