Ruszają zajęcia dla seniorów i nie tylko!

Trwa projekt „Mistrz i uczeń – międzypokoleniowa akademia wiedzy i umiejętności”, jaki stowarzyszenie „Raciechowice 2005” realizuje we współpracy z Gminą Raciechowice. Już 14 października rozpoczną się pierwsze zaplanowane w zadaniu zajęcia.

Warsztaty zdrowego żywienia, realizowane w ramach cyklu „W zdrowym ciele zdrowy duch – akademia dobrej kondycji”, będą się odbywać w Gruszowie, Żerosławicach i Czasławiu (w remizach OSP), rękodzielnicze (z cyklu „tradycyjnie razem – integrujące dziedzictwo lokalnej tożsamości) w Mierzniu (budynek starej szkoły), Komornikach (siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy) i Zegartowicach (budynek szkoły, siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy). Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, aż do czerwca przyszłego roku. Pierwsze poprowadzi pani Anna Biernat, drugie – pani Monika Stanisz.

Oprócz tego, na najbliższe trzy miesiące zaplanowano dwa spotkania z kijkami nordic walking, wyjazd na wycieczkę do Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju oraz Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, wykłady na temat zdrowia i urody, wykłady nt. prowadzenia tradycyjnych ogrodów. „Mistrz i uczeń” to także senioralne akcje czytania bajek przedszkolakom oraz dzieciom z klas I-III szkół podstawowych, gminne dyktando dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców (z nagrodami) i wiele innych ciekawych wydarzeń. Będziemy o nich informować na bieżąco za pośrednictwem Internetu.

 

Harmonogram zajęć na październik 2019 r.:

WARSZTATY ZDROWEGO ŻYWIENIA (KULINARNE)

15 października – Gruszów, godz. 17.30

17 października – Czasław, godzina 15.30

17 października – Żerosławice, godzina 18.00

WARSZTATY PLASTYCZNO-RĘKODZIELNICZE

16 października – Zegartowice, godzina 17.00

23 października – Mierzeń, godzina 17.00

30 października – Komorniki, godzina 17.00

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się