Pozytywne rozpatrzenie wniosku o zaprojektowanie przystanku osobowego w Gruszowie

Panie Wójcie – w nawiązaniu do przeprowadzonej w zeszłym miesiącu korespondencji i rozmowy telefonicznej ws. zaprojektowania przystanku osobowego Gruszów informuję, że w dniu 24.09.2019 r. Zarząd PKP PLK S.A. zarekomendował pozytywnie mój wniosek w przedmiotowej sprawie w związku z czym niniejszy przystanek został włączony do dalszych prac projektowych.

Ponadto informuję, że prawdopodobnie do końca miesiąca października 2019 roku zostanie do Państwa przesłane do zaopiniowania rozwiązanie infrastruktury drogowej projektowanej na terenie Państwa gminy w związku z budową nowej linii kolejowej nr 622. Zgodnie z porozumieniami z zeszłego roku zaprojektowanie dodatkowej infrastruktury drogowej na terenie gminy będzie wymagało zawarcia kolejnych porozumień wstępnych, analogicznych do podpisanych w zeszłym roku.

Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi w PKP PLK S.A. instrukcjami, prawdopodobnie do końca roku zostanie do Państwa wysłany wniosek o formalne potwierdzenie nazwy projektowanego przystanku osobowego (będzie to wymagało zgodnie z instrukcją stosownej Uchwały Rady Gminy). Z naszego punktu widzenia (Zespołu Projektu) i zgodnie z proponowaną lokalizacją przystanku najbardziej właściwą wydaje się nazwa Gruszów.

Pozdrawiam

Łukasz Bochniarz
Dyrektor Projektu
Centrum Realizacji Inwestycji
Region Południowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Plac Matejki 12
31-157 Kraków
Siedziba Zespołu Projektu:
Kolejowa 27
33-300 Nowy Sącz
lukasz.bochniarz@plk-sa.pl
tel. kom. +48 571 314 615

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się