VI sesja Rady gminy Raciechowice – Informacja

W dniu 19 czerwca 2019 roku odbyła się sesja Rady Gminy Raciechowice dotycząca m.in. zmian w budżecie, jak i wotum zaufania oraz absolutorium dla wójta.

Głosami części radnych odrzucono wniesienie 20% wkładu własnego do remontu dróg gminnych, na które gmina otrzymała promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji równą 80% finansowania. W efekcie podjęcia tej uchwały gmina zwróci do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 680 tys. zł i nie przeprowadzi remontu dwóch dróg. Wkład własny w tym przypadku wynosił 170 tys. zł. Podobnie zwrócona zostanie kwota 51 475 zł otrzymana w formie promesy na remont dróg z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy 50-procentowym dofinansowaniu z budżetu gminy. Powyższa kwota również zostanie zwrócona.

Rada Gminy nie udzieliła wotum zaufania wójtowi po przedstawieniu Raportu o stanie gminy. Raport ten był sporządzony za rok 2018, gdzie obecny wójt sprawował urząd od 19 listopada 2018 roku, czyli nieco ponad jeden miesiąc. Rada natomiast udzieliła wójtowi absolutorium bezwzględną większością głosów w stosunku 8 „za” do 7 „wstrzymujących się”.

Imienne wyniki głosowania oraz przebieg sesji dostępne poniżej na stronie internetowej gminy Raciechowice.

www.raciechowice.pl.

 

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się