Budowa nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej na terenie Gminy Raciechowice

WASKO S.A. działając w imieniu i na rzecz firmy FIBERLINK Sp. z o.o., buduje nowoczesną sieć światłowodową na terenie powiatu myślenickiego i wielickiego, realizując Program Cyfrowy Dom, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do  internetu o wysokich przepustowościach oraz zapewnienie użytkownikom końcowym
i placówkom oświatowym z obszaru małopolski, dostępu do sieci szerokopasmowej. Oznacza to, że sygnał w sieci, doprowadzonej bezpośrednio do gospodarstw domowych
i szkół, nie będzie wymagał dodatkowego wzmocnienia, a sama sieć będzie trwalsza i tańsza w budowie i eksploatacji.

Warto podkreślić, iż w ramach dofinansowania każda szkoła z terenu Gminy będzie podłączona do szerokopasmowego internetu za darmo i przez 10 lat będzie zwolniona z opłat, co w znacznym stopniu odciąży budżet gminy.

W związku z powyższym w najbliższym czasie na terenie naszej gminy pracownicy głównego Wykonawcy będą odwiedzali Państwa domy w celu zebrania zgód na udostępnienie nieruchomości (działki) w celu przeprowadzenia prac projektowych
i instalacyjnych. Bardzo prosimy o przychylność mieszkańców, gdyż budowa tej sieci umożliwi Państwu wybór usług z oferty wielu dostawców.

Budowa nowoczesnej sieci światłowodowej jest niezwykle ważna dla zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności regionów objętych projektem, a także przystosowanie młodej generacji do korzystania z nowoczesnych technik komunikacyjnych.

Wykonanie przyłącza do posesji zostanie wykonane bezpłatnie jednak aby było to niezbędne będzie podpisanie umowy porozumienia o przyłącz światłowodowy.

Sieć zbudowana zostanie w 95% napowietrznie na już istniejących słupach energetycznych TAURON oraz telekomunikacyjnych ORANGE S.A. na mocy umowy z właścicielami słupów, jednocześnie konieczne jest uzyskanie zgody osób prywatnych na wejście monterów celem podwieszenie kabla światłowodowego.

Podpisanie porozumienia nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat, gdyż zostaną one pokryte przez firmę Fiberlink sp. z o.o. w ramach uzyskanego dofinansowania z funduszy unijnych.

Więcej informacji o projekcie: popc.wasko.pl

List intencyjny Fiberlink

Ulotka sieci szkieletowej

Ulotka Cyfrowy Dom

Załączniki

Załączniki

Plik Rozmiar pliku

pdf

List_intencyjny_fiberlink

1 MB

pdf

ulotka_sieci_szkieletowej-1

433 KB

pdf

cyfrowy dom

780 KB

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się