Nowy projekt stowarzyszenie – na rzecz pszczół

Nowy projekt stowarzyszenie – na rzecz pszczół

Stowarzyszenie Raciechowice 2005 realizuje projekt pn. „Pszczoły są M(I)ODNE” ukierunkowany na zwiększenie wiedzy o pszczołach oraz szeroko rozumianym pszczelarstwie wśród mieszkańców Gminy Raciechowice a w szczególności dzieci i młodzieży.
W ramach realizacji zadania ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. By wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczna (do formatu A3, nie przestrzenna) na temat ochrony pszczół, pożyteczności itp. i dostarczyć ją do organizatorów (szczegóły na stronie internetowej gminy oraz na stronach FB). Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas konferencji podsumowującej.
Ciekawą inicjatywa będą również warsztaty i wykłady organizowane w szkołach na terenie gminy. Pszczelarze należący do Gminnego Koła Pszczelarzy pokażą i wytłumaczą dzieciom na czym polega praca pszczół, zapoznają ich z budową pszczoły, opowiedzą o produktach wytwarzanych przez pszczoły, nie zabraknie również ciekawostek. Ul pokazowy da możliwość obserwacji pszczół „na żywo” podczas ich pracy. Przygotowane ulotki i inne materiały sprawią, że wykłady staną się przystępne a wiedza na nich przekazywana łatwo przyswajalna przez dzieci i młodzież.

 

Zadanie „Pszczoły są M(I)ODNE” realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się
Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast