Nowy projekt stowarzyszenie – na rzecz pszczół

Nowy projekt stowarzyszenie – na rzecz pszczół

Stowarzyszenie Raciechowice 2005 realizuje projekt pn. „Pszczoły są M(I)ODNE” ukierunkowany na zwiększenie wiedzy o pszczołach oraz szeroko rozumianym pszczelarstwie wśród mieszkańców Gminy Raciechowice a w szczególności dzieci i młodzieży.
W ramach realizacji zadania ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. By wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczna (do formatu A3, nie przestrzenna) na temat ochrony pszczół, pożyteczności itp. i dostarczyć ją do organizatorów (szczegóły na stronie internetowej gminy oraz na stronach FB). Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas konferencji podsumowującej.
Ciekawą inicjatywa będą również warsztaty i wykłady organizowane w szkołach na terenie gminy. Pszczelarze należący do Gminnego Koła Pszczelarzy pokażą i wytłumaczą dzieciom na czym polega praca pszczół, zapoznają ich z budową pszczoły, opowiedzą o produktach wytwarzanych przez pszczoły, nie zabraknie również ciekawostek. Ul pokazowy da możliwość obserwacji pszczół „na żywo” podczas ich pracy. Przygotowane ulotki i inne materiały sprawią, że wykłady staną się przystępne a wiedza na nich przekazywana łatwo przyswajalna przez dzieci i młodzież.

 

Zadanie „Pszczoły są M(I)ODNE” realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się