Ruszyła długo wyczekiwana inwestycja

Rozpoczęły się prace nad budową magistrali wodociągowej z Dobczyc do Raciechowic.
W związku z uzyskaniem mniejszego dofinansowania niż początkowo zakładano inwestycja ma charakter etapowy. Pozyskane fundusze z budżetu państwa( 6,5 miliona złotych) oraz środki własne (1,5 ml zł) pozwolą na realizację I etapu. Polegać on będzie na budowie magistrali wodociągowej z Dobczyc przez Krzyworzekę i Czasław do Raciechowic, gdzie zostanie połączona z istniejącym już ujęciem wody. Takie rozwiązanie pozwoli na zapewnienie wystarczającej ilości wody dla istniejących już podłączy oraz umożliwi dalszą rozbudowę sieci.
Upalne lata, długotrwałe okresy bez opadów oraz susze pokazywały, że istniejące ujęcie jest niewystarczające, często nawet były problemy z dostarczaniem wody do podłączonych już gospodarstw, a to z kolei wiązało się z brakiem możliwości dalszej rozbudowy sieci – podkreśla Paweł Szydłowski kierownik wodociągów i kanalizacji.
Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony do końca listopada tego roku.
Kolejne etapy planowanej inwestycji to rozbudowa głównej sieci w kierunku Jodłownika wraz z budową sieci do miejscowości, które w tej chwili pozbawione są możliwości poprowadzenia wodociągu. W ramach tego zadania planowana jest również rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowości Czasław oraz Poznachowice Górne.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się