Aktywni Seniorzy – Sześćdziesiąt na Sześćdziesiąt

Kolejne działanie Stowarzyszenia BE-20 w ramach projektu  dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Grupa seniorów z Raciechowic, Wiśniowej i Krzywaczki, która uczestniczy w projekcie „Sześćdziesiąt na Sześćdziesiąt”, wzięła udział w wyjeździe do Krynicy Zdroju. Program wyjazdu był naprawdę bogaty i zapewnił jego uczestnikom wiele atrakcji.

Jednym z punktów wycieczki był wyjazd kolejką gondolową z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Następnie seniorzy mieli chwilę wolnego czasu, żeby móc pospacerować krynickim deptakiem i podziwiać m.in. Łazienki Borowinowe, Pijalnię Główną czy też Kościół Przemienienia Pańskiego. Później grupa uczestnicząca w projekcie odwiedziła Muzeum Nikifora, gdzie niemałe wrażenie na uczestnikach zrobiły zbiory obrazów i pamiątek należących do malarza. Po takiej dawce obcowania z kulturą  zwiedzający wyjechali kolejką linową na Górę Parkową.  Na zakończenie pobytu cała grupa miała wziąć udział w Koncercie Zdrojowym, jednak ze względu na odbywający się w tym samym czasie XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” plany się zmieniły, a seniorzy niespodziewanie wzięli udział w jednym z największych festiwali folklorystycznych w Polsce. Tuż przed godziną 16.00 rozpoczął się niezapomniany koncert finałowy, podczas którego zasłuchani seniorzy rozkoszowali się dobrą muzyką. W drodze powrotnej biorący udział w projekcie zwiedzili Ogrody sensoryczne (Ogrody zmysłów) w Muszynie.

Jednak jak się okazuje, wycieczka do Krynicy Zdroju to dopiero początek. Na sierpień planowany jest wyjazd do Suchej Beskidzkiej, a na tamtejszym zamku plener malarski. To grupa zdecyduje jaki krajobraz namaluje. Ponadto będzie jej towarzyszył przewodnik PTTK, który zaprowadzi ją w miejsce wybranego pleneru. Seniorzy będą tworzyć swoje dzieła pod czujnym okiem Pana Jana, który jest jednym z uczestników projektu. Malarz – amator a także złotnik swoją twórczość malarską opiera głównie na malowaniu pejzaży. Jego dzieła można znaleźć w wielu małopolskich kościołach.
Po wyjeździe do Suchej Beskidzkiej, seniorzy wraz z pomocą Pana Jana będą kontynuowali malowanie obrazów w swoich miejscowościach. Wszystkie prace zostaną wystawione podczas konferencji podsumowującej cały projekt.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się