Poznaj ptaki – chroń jeżyki

Poznaj ptaki – chroń jeżyki

Dobiega końca realizacja zadania, jakiego podjęło się Stowarzyszenie „Raciechowice 2005” w celu ochrony siedlisk ptasich i gatunków ptaków występujących na terenie Gminy Raciechowice.

W otoczeniu trzech szkół: w Czasławiu (gdzie o ochronę jeżyka dba się od wielu lat), Gruszowie i Zegartowicach powstały ścieżki z tablicami edukacyjnymi na temat ptaków, posadzono krzewy, zamontowano karmniki dla ptaków, ławki i kosze. Dodatkowo zakupione zostało  40 budek lęgowych dla jerzyków oraz 10 budek lęgowych dla szpaków, sikor i wróbli, które umieszczono  na budynkach komunalnych i domach prywatnych w gminie.

Ostatni etap to stworzenie „Szlaku jerzyków” – tablicy z mapą i oznaczonymi miejscami umieszczonych budek lęgowych oraz tablica edukacyjna na temat jerzyków – obie zostaną zainstalowane przy budynku szkoły podstawowej w Czasławiu, gdzie znajdzie się początek szlaku.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekopsychologia.

 

Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast