Złote i Diamentowe Gody

W polskiej tradycji Złote i Diamentowe Gody obchodzone są jako święto miłości, wierności i trwałości związku małżeńskiego. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale także ich najbliższych, to wiele lat nieprzerwalnego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. 16 października 2017r piętnaście par z terenu Gminy Raciechowice świętowało 50 – lecie pożycia małżeńskiego, natomiast 4 pary świętowały 60 – tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Raciechowicach odprawioną przez Ks. Proboszcza Józefa Czarnego, podczas której Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
Dalsze świętowanie odbyło się w OSP Czasław. Oprawę artystyczną uświetniającą to niezwykłe wydarzenie zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Czasławia oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Raciechowicach .
Po części artystycznej odbyła się uroczysta dekoracja medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkim Jubilatom wręczono pamiątkowe legitymacje, kwiaty i upominki. Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana wraz z toastami za zdrowie wszystkich par oraz słodki poczęstunek. Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do wspomnień i rozmów.

50 – lecie pożycia małżeńskiego świętowali:
1.Bogacz Stanisław i Czesława
2. Bugaj Aleksander i Daniela
3. Burkat Bolesław i Danuta
4. Burnos Józef i Maria
5. Drożdż Bolesław i Józefa
6. Kalemba Józef i Kazimiera
7. Krawczyk Stefan i Aniela
8. Kubacki Józef i Anna
9. Mistarz Władysław i Maria
10. Murzyn Stanisław i Maria
11. Nowak Edward i Józefa
12. Piechówka Jan i Krystyna
13. Strama Stanisław i Maria
14. Szymoniak Jerzy i Krystyna
15. Żak Marian i Franciszka


60 – lecie pożycia małżeńskiego świętowali:
1. Bergiel Anna i Stanisław
2. Jarosz Józefa i Jan
3. Pajdzik Władysława i Franciszek
4. Błażejewicz Helena i Eugeniusz

Szanownym Jubilatom życzymy wytrwania w tej pięknej miłości, by w dalszym ciągu darzyli się szacunkiem i wzajemnym zrozumieniem oraz wytrwali kolejne lata w zdrowiu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się
Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast