INFORMACJA

I N F O R M A C J A

Wójt Gminy Raciechowice informuje,iż wobec powtarzających się zgłoszeń w zakresie nielegalnego odprowadzania ścieków poza zbiorniki bezodpływowe i zanieczyszczenia środowiska naturalnego,zostaną na terenie Gminy podjęte działania polegające na sprawdzaniu obowiązku wywozu ścieków z szamb za pośrednictwem uprawnionych firm zgłoszonych do gminnej ewidencji działalności regulowanej.

Jednocześnie proszę o przygotowanie potwierdzeń wywozu nieczystości ciekłych od stycznia 2017r. – wystawionych przez uprawnione firmy.

Przypominam,że zgodnie z artykułem 6 ust.1 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz.U.z 2016r.poz.1920 ze zm./ właściciele nieruchomości, którzy posiadają szamba,zobowiązani są udokumentować w formie umowy korzystanie z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Wójt Gminy

Marek Gabzdyl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się
Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast