W raciechowickim sadzie – tanecznie, ze śpiewem, smacznie i kolorowo

Po bożonarodzeniowej wieczornicy przyszedł czas na kolejny występ uczestników warsztatów tanecznych i wokalnych realizowanych w ramach projektu „Na styku dwóch kultur – Krakowiacy i Górale Gminy Raciechowice”. Tym razem dzieci i młodzież przeniosły widownię do raciechowickiego sadu.

Tematem pierwszej, zimowej prezentacji było Podhale i jego bożonarodzeniowe tradycje oraz góralskie tańce. Tym razem akcja występu miała miejsce w sadzie. To tu, przy okazji prezentacji krakowiaka, pokazana została wokalna opowieść o pracach w polu i sadzie, a także o miłości, która zrodziła się na podkrakowskiej wsi. Wdzięczny, barwny temat, uzupełniały opowieści o wybranych tradycjach ślubnych i weselnych.

Przy okazji spotkania zaprezentowana została wystawa prac, jakie powstają na warsztatach rękodzielniczych, a które już niedługo będzie można oglądać na sali obrad Urzędu Gminy Raciechowice (Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej Gminy Raciechowice). Uczestnicy zajęć kulinarnych natomiast częstowali zebranych własnoręcznie upieczonym ciastem z jabłkami.

 

Projekt „Na styku dwóch kultur – Krakowiacy i Górale Gminy Raciechowice” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się