Małopolska na pracach uczestników warsztatów

Od najbliższego poniedziałku w Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej Gminy Raciechowice (sala obrad Urzędu Gminy) można oglądać prace plastyczne wykonane przez uczestników warsztatów rękodzielniczych.

Najwięcej miejsca zostało poświęcone malarstwu. Można zobaczyć akwarelowe pejzaże z widokami z terenu Gminy Raciechowice, malowane na szkle postaci świętych patronów, witraże z motywami kwiatowymi, ceramikę zdobioną wzorami z terenu Podhala i okolic Krakowa. Dzieci i młodzież chwalą się także własnoręcznie zdobionymi drewnianymi skrzynkami i bryczkami, wiklinowymi kulami, bukietami bibułkowych kwiatów. – Zajęcia pozwoliły na uruchomienie artystycznego potencjału dzieci i młodzieży. Były na tyle różnorodne, że chyba każdy mógł w nich odnaleźć choć jedną, odpowiadającą mu technikę. Mam nadzieję, że przyczyniły się też do zaczarowania sztuki ludowej, docenienia pracy artystycznej twórców ludowych i dziedzictwa sztuki Małopolski – podsumowuje Monika Stanisz, instruktorka warsztatów.

 

Projekt „Na styku dwóch kultur – Krakowiacy i Górale Gminy Raciechowice” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się