Niedziela pełna atrakcji

Najbliższa niedziela (28.05.2017) zapowiada się bardzo aktywnie dla mieszkańców naszej gminy a także zaproszonych gości i turystów.

Przedpołudnie upłynie pod znakiem sportowych zmagań, zarówno dla profesjonalistów jak i mniej zaawansowanych sportowców.
Na początek zapraszamy do czynnego udziału w dwóch biegach :

  1. VIII Biegu Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Raciechowice. Bieg przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Raciechowice oraz ich rodzin. Trasa mało wymagająca na dystansie ok. 1 km. Oprócz wyróżnień indywidualnych dla zwycięzców przewidziano losowanie nagród dla wszystkich uczestników.
  2. II Bieg o Puchar Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice. Tu zaproszenie do biegu kierowane jest do każdego. Trasa o długości ok. 5,5 km nie jest wymagająca ale niejednemu może sprawić trudność. Więcej informacji oraz zapisy na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice.

Mniej aktywnych sportowców zapraszamy do kibicowania podczas XXXV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów, które stanowią Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Szosowym Juniorów.  Start w centrum Raciechowic przewidziano na godz. 10.00. Dystans który będą musieli pokonać zawodnicy to 3 pętle o łącznej długości  110 km po niezwykle ciężkich ale malowniczych terenach Beskidu Wyspowego.

Niedzielne popołudnie to czas rodzinnego świętowania.

Zespół Szkół nr 1 w Raciechowicach zaprasza na Piknik Rodzinny. Od godziny 15.00 na mieszkańców Gminy czekać będzie wiele atrakcji m.in. występy artystyczne, gry i zabawy, grill, pokaz trialu rowerowego i wiele innych.  Możliwe będzie również uzyskanie informacji z zakresu pierwszej pomocy a także na temat zostania dawcą szpiku kostnego.

Szkoła Podstawowa w Czasławiu zaprasza na Dzień Rodziny.  Od godziny 15.00 na placu przyszkolnym obejrzeć będzie można występy artystyczne, konkurs Eurowizji.  Przewidziano również gry i zabawy, zawody sportowe i wiele niespodzianek.

Zapraszamy!

 

Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast