Krzesławice otwarte na świat

Od września 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 w Krzesławicach realizowany jest projekt „We Love English” finansowany przez  Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.  

Program polega na finansowaniu dodatkowych zajęć języka angielskiego dla dzieci oraz udostępnianiu nauczycielom szkoleń dydaktyczno-metodycznych. Na realizację projektu  szkoła otrzymała  grant w wysokości  10 000 zł . Głównymi celami projektu jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych uczniów  oraz zwiększenie ich motywacji do nauki języka angielskiego.

Uczestnikami dodatkowych zajęć języka angielskiego są uczniowie klas  V i VI.  W pierwszym półroczu roku szkolnego uczniowie uczęszczali na zajęcia poszerzające ich wiedzę o Wielkiej Brytanii, natomiast w drugim semestrze prowadzone są zajęcia czytelnicze w języku angielskim. Podczas zajęć uczniowie, współpracując z uczniami z Turcji, Gruzji, Słowacji, Ukrainy i Słowenii, stworzyli projekt eTwinning o Wielkiej Brytanii na platformie TwinSpace. Dzięki tej współpracy każdy uczeń napisał i otrzymał kartkę świąteczną  od kolegi z partnerskiego kraju. W październiku grupa projektowa wystąpiła przed publicznością z przedstawieniem o Anglii. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie takie jak Sherlock Holmes i Dr Wotson, Harry Potter czy królowa Elżbieta II, a każdy mógł spróbować brytyjskiego poczęstunku z tradycyjną angielską herbatą.

Na zajęciach uczniowie stworzyli wiele kreatywnych materiałów, brali udział w konkursie z wykorzystaniem materiałów „National Geographic”, wykorzystywali nowoczesne technologie. Wspaniałym doświadczeniem były dla wszystkich uczniów wizyty mieszkańców krajów anglojęzycznych. W październiku gościła u nas p. Barbara Thomson ze Stanów Zjednoczonych , natomiast w marcu odwiedził nas prawdziwy londyńczyk p. Duncan Grieve. Pozwoliło to uczniom przełamać strach przed mówieniem w języku obcym i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.  Kolejnym wyzwaniem był przeprowadzony w marcu Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod hasłem „London the capital od the United Kingdom”, w którym rywalizowali uczniowie z czterech szkół z terenu Gminy Raciechowice.  W kwietniu grupa projektowa wyjechała na warsztaty do Konsulatu Stanów Zjednoczonych oraz studia telewizyjnego TVN.

W związku z realizacją projektu naszą szkołę odwiedził teatr objazdowy, przedstawiając dla uczniów szkoły podstawowej sztukę  z elementami języka angielskiego „Pipi is coming”. Ze środków pozyskanych na realizację projektu zakupiono  wiele pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego – lektur uproszczonych gier, plakatów, filmów, płyt DVD i CD, sfinansowano koszty wycieczki, teatru, nagród konkursowych oraz  zakupiono nowy laptop i głośniki.  Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała duży zbiór książek w języku angielskim dla dzieci i młodzieży. Książki pochodzą z amerykańskich szkół przy bazach wojskowych w Niemczech, jednak są w bardzo dobrym stanie.  – Realizacja celów projektowych motywuje do dalszych działań, dlatego już myślimy o kolejnym projekcie – mówi Izabela Kapera, nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu.

 

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się