OSP Kwapinka z dotacją

Ochotnicza Straż Pożarna w Kwapince otrzymała 61 100 zł od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w roku 2017 na realizację projektu „Dajmy szansę innym – aktywizacja zawodowa mieszkańców Gminy Raciechowice”.

Projekt ma na za zadanie przekazanie dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości społecznej i podniesienie zdolności do zatrudnienia mieszkańców naszej gminy.

W ramach zadania planowane jest przeprowadzenie 3 szkoleń: z zakresu ekonomii społecznej i otwarcia własnej działalności (w jego ramach kursy: komputerowy, językowy, księgowości podstawowej), kurs kosmetyczny (makijażu) i kurs obsługi koparko- ładowarki. Projekt przewiduje również przeprowadzenie 2 kursów tematycznych – z zakresu florystyki, rękodzielnictwa i ogrodnictwa oraz cateringu. Na zakończenie odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji i możliwości zgłaszania swojego udziału ukaże się już wkrótce na stronie i profilu facebook Gminy Raciechowice. Wstępne informacje pod nr 12 37 25 238, e-mail: katarzyna.kmiecik@raciechowice.pl.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się
Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast