Nowy projekt dla osób starszych – Seniorzy – seniorom

Stowarzyszenie „Raciechowice 2005” rozpoczęło realizację nowego projektu kierowanego do osób starszych: „Aktywni seniorzy seniorom Gminy Raciechowice”. Rekrutacja uczestników trwa tylko do 24 marca br.

Projekt stanowi inicjatywę części słuchaczy raciechowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Rady Seniorów w Raciechowicach. Od kwietnia ruszą debaty poświęcone budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Pierwsza z nich podejmować będzie temat wyzwań, jakie w kontekście osób starszych stoją przed naszą gminą. Równocześnie, w Raciechowicach, Poznachowicach Górnych, Gruszowie, Żerosławicach i Zegartowicach lub Krzesławicach realizowane będą zajęcia literacko-filmowe, ruchowe, rękodzielnicze i kulinarne. – Zmieniamy formułę współpracy z seniorami. Od 2012 roku realizujemy różnorakie warsztaty przez zewnętrznych trenerów, część z nich – głównie te bazujące na lokalnej kulturze, z powodzeniem mogą dziś realizować samodzielnie osoby starsze. Dysponują one odpowiednią wiedzą, posiadają często unikalne umiejętności, potrafią je przekazywać innym – mówi Katarzyna Magdziarz, koordynator projektu.

Co dwa miesiące uczestnicy zadania będą wydawać biuletyn aktywnego seniora, na październik zaplanowany został Bal Seniora – pierwsza tego typu inicjatywa na terenie naszej gminy. Z kolei najbardziej aktywni  uczestnicy projektu pojadą na wycieczkę do Warszawy.

Więcej informacji o projekcie pod numerem tel. 12 37 25 258.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby od 60 roku życia wzwyż – mieszkające na terenie Gminy Raciechowice oraz gmin Wiśniowa, Dobczyce i Łapanów. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do siedziby stowarzyszenia (budynek UG Raciechowice, pokój nr 6) do 24 marca br.

Projekt „Aktywni seniorzy seniorom Gminy Raciechowice” dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się