Szkolenie dla członków Gminnej Rady Seniorów

W dniu 14 grudnia br. w sali obrad UG w Raciechowicach odbyło się szkolenie dla członków Gminnej Rady Seniorów. Nasza Rada stanowiła jedną z zaledwie 7 rad z całej Polski wybranych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę” z Warszawy. Warsztaty prowadziła pani Sonia Szostak z Sieci Latających Animatorów. Podczas ćwiczeń nauczyliśmy się, jak przeprowadzić diagnozę potrzeb osób starszych oraz najważniejszej dla nas sprawy – jak definiować cele i określać strategię działań. W oparciu o analizę i posiadany potencjał wyznaczyliśmy zadania i cele działań Rady na najbliższy rok.

Należą do nich:
1. Zredagowanie Apelu: do rodziców dzieci i młodzieży, instytucji użyteczności publicznej: szkół, przedszkoli, przychodni, szpitali i innych z prośbą o uczenie szacunku i godne traktowanie osób starszych w domach rodzinnych i wszystkich miejscach przestrzeni publicznej.
2. Nawiązanie współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Raciechowicach w celu zachęcenia i motywowania seniorów do czytania książek.
3. Cykliczne redagowanie ulotek informacyjnych dla seniorów, zawierających ważne informacje dotyczące osób starszych.
4. Zainicjowanie współpracy z GOPS-em w Raciechowicach.

Z nowym rokiem będziemy się starać na bieżąco informować o ważnych zadaniach i wydarzeniach dotyczących seniorów w Gminie Raciechowice. Uczestnicy warsztatów wysoko ocenili profesjonalizm trenerki. W sposób jasny, prosty i komunikatywny wyjaśniała wszystkie problemy i odpowiadała na pytania uczestników. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli zorganizować to spotkanie.

A na najbliższe Święta Bożego Narodzenia wszystkim Seniorom życzymy, aby świąteczny czas był dla Państwa dobrym, szczęśliwym i pięknym czasem, a Nowy Rok niech obdarzy zdrowiem i wszelką pomyślnością.

Za Radę Seniorów w Raciechowicach – Maria Dudzik

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się