II cykl konkursu „W poszukiwaniu żołnierzy AK”

W dniu dzisiejszym kolejna ekipa młodych poszukiwaczy wiedzy- tym razem dwie klasy I gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 w Raciechowicach- wyruszyła na szlak historyczny „Śladami żołnierzy AK”. Niestety ze względu na niekorzystną aurę pogodową udało nam się jedynie zobaczyć pomnik upamiętniający oddziały partyzanckie stacjonujące na Suchej Polanie latem 1944 roku. Nie powstrzymało nas to jednak przed ukończeniem gry terenowej „Śladami żołnierzy AK”- pozostałe zadania zostały rozwiązane w budynku szkoły w Raciechowicach. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami, za co zostali nagrodzeni- obie klasy otrzymały zestawy nagród m.in. globusy i mapy ścienne o tematyce historycznej. Działanie było ostatnim etapem projektu realizowanego przez stowarzyszenie Raciechowice 2005.

Projekt „Śladami żołnierzy AK” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 

Materiały zamieszczone na stronie są dostępne na licencji Uznanie autorstwa- Użycie niekomercyjne- Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-ND)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się