Nagrody Starosty w dziedzinie kultury

Orkiestra nagrodzona

Zarząd Powiatu Myślenickiego docenił zaangażowanie i pracę, jaką wykonuje Orkiestra Dęta z Raciechowic i przyznał jej nagrodę w dziedzinie kultury. Na uroczystym spotkaniu z rąk Starosty nagrodę w imieniu orkiestry odebrał kapelmistrz Jacek Oleś w obecności kilku członków zespołu.

Rok rocznie Zarząd Powiatu docenia zasługi osób, zespołów, stowarzyszeń w dziedzinie kultury, sztuki oraz sportu. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazła się raciechowicka orkiestra. Nagroda ta jest szczególnym wyróżnieniem za jej działalność. Funkcjonowanie orkiestry sprzyja pobudzeniu i odtworzeniu inicjatyw kulturalnych i lokalnych. Gwarantuje podtrzymanie tradycji muzykowania, rozwijania talentów i wzbogacania umiejętności. Grupa działa bardzo aktywnie na terenie gminy, powiatu, a także województwa. Orkiestra uczestniczy we wszystkich ważniejszych wydarzeniach organizowanych w gminie, w tym: Święto Jabłka i Gruszki, Odkryj Beskid Wyspowy, Międzynarodowe Zawody Strażackie, akademie i uroczystości państwowe i kościelne. Orkiestra niejednokrotnie brała udział i prezentowała swoje umiejętności w zaprzyjaźnionych gminach. Za swoją działalność w 2009 roku wójt odznaczył orkiestrę „Złotym Jabłkiem” za zaangażowanie, promocję gminy oraz podtrzymywanie lokalnej tradycji muzykowania. Przyznana nagroda ma szczególny charakter, bowiem w tym roku przypada Jubileusz 15-lecia działalności orkiestry.
– Cieszę się, że doceniono naszą pracę i zaangażowanie. Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w gronie wyróżnionych, cieszy fakt nagradzania – podkreśla Jacek Oleś kapelmistrz orkiestry z Raciechowic.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się