Nabór do zespołu regionalnego

Na ludowo, z przytupem

Urząd Gminy, Stowarzyszenie „Raciechowice 2005” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Raciechowice” ogłaszają nabór do zespołu regionalnego.

Wiśniowa, Dobczyce, Krasne Lasocice, Szczyrzyc, Myślenice i wielu innych naszych sąsiadów mają swoje zespoły regionalne. Zespoły reprezentują gminy podczas świąt i uroczystości w kraju i za granicą, biorą udział w konkursach, ale najważniejsze – uczą szacunku dla kultury, współpracy międzypokoleniowej, wpływają na rozwój talentów muzycznych, tanecznych, aktorskich. Czas na zespół regionalny z Gminy Raciechowice!

Wróćmy do naszych tradycji, przypomnijmy sobie o folklorze – tym autentycznym, pochodzącym z naszych wiosek, o obrzędach i tradycjach naszych ojców. Odświeżmy schowane w szufladach scenariusze, teksty piosenek, przyśpiewek, sięgnijmy po stroje krakowskie lub inne – przechowywane w szafach, wyciągane jeszcze czasem w czasie świąt i uroczystości. Zespół Regionalny, autentyczny, bo nasz, ożywi każdą wioskę, będzie wizytówką i chlubą gminy – przekonuje Marek Gabzdyl, wójt gminy.

Nabór chętnych: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów trwa do końca wakacji. We wrześniu rozpoczniemy pierwsze zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańców ludowych. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się osobiście w Referacie Promocji, Kultury i Sportu lub telefonicznie: 12 37 25 258 (Katarzyna Magdziarz) i 12 37 25 246 (Lidia Ścibor).

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się