Lato obfite w imprezy

25 lipca – Żerosławice
Festyn Rodzinny organizowany przez OSP, Sołtysa wraz z Radą Sołecką, Klub Seniora oraz Kółko Rolnicze. Od godziny 16.00 na mieszkańców sołectwa oraz gości czekać będą konkursy dla dzieci i dorosłych, grill, dmuchane zjeżdżalnie, loteria fantowa oraz zabawa taneczna z zespołem „Two-way”. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś ciekawego.

25 lipca – Raciechowice
Na boisku sportowym LKS Grodzisko odbędą się Rejonowe Igrzyska LZS, w programie m.in. piłka nożna mężczyzn, siatkówka kobiet i mężczyzn, trójbój władz samorządowych. Impreza startuje o godz. 10. Po południu od godziny 14.00 rozegrany zostanie IX Turniej Oldbojów o Puchar Wójta w piłce nożnej. Tradycyjnie w imprezie weźmie udział 10 drużyn. Zapraszamy do kibicowania.

5 sierpnia – Czasław – Raciechowice – Zegartowice
Jedna z największych imprez sportowych organizowanych w Polsce zawita do Gminy Raciechowice. 5 sierpnia (środa) przez gminę przejedzie 4 etap 72 Tour de Pologne
(Jaworzno – Nowy Sącz). Na trasie będzie można podziwiać najlepszych kolarzy Polskich, a także z zawodowych grup. Zapraszamy do kibicowania.

10 sierpnia – Czasław
Spotkanie pn. „Mosty przyjaźni – nasze powroty z Kirgistanu do Polski”. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. prezentację kirgiskiej kultury, zwyczajów, dyskusje na temat warunków życia w Azji Środkowej oraz działalności Polonii w Kirgistanie, degustację polskich i kirgiskich tradycyjnych specjałów, pokaz polskiego tańca ludowego oraz rękodzieła.

15 sierpnia – Kawec
Nowopowstałe Stowarzyszenie Kawec Razem organizuje dożynki wiejskie. Na uroczyste świętowanie zaprasza wszystkich mieszkańców 15 sierpnia, w Niebowzięcie Najświętszej Marii Panny. Obchody święta plonów rozpoczną się o godzinie 15.00 tradycyjną mszą św. w kościele parafialnym w Gruszowie. Następnie dożynkowy korowód przejedzie na plac przy starej szkole w Kawcu.

15 sierpnia – Dąbie
65-lecie założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu. Świętowanie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Raciechowicach o godz. 13.00. Dalsze uroczystości odbędą się przed remizą OSP, w programie m.in. poświęcenie samochodu bojowego.

29 sierpnia – Poznachowice Górne
Tradycyjne Dożynki Wiejskie organizowane w Poznachowicach Górnych. W tym dniu nie zabraknie tradycyjnego wieńca dożynkowego, części artystycznej oraz zabawy tanecznej. Na imprezę zapraszają Sołtys wraz z Radą sołecką oraz Radny Poznachowic.

Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast