Odkryj z nami „Beskidzkie Wyspy”

1 maja ruszyła kolejna edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Jak co roku, na zainteresowanych czeka bogaty program wycieczek szlakami malowniczego Beskidu Wyspowego. Inicjatywie tej towarzyszyć będzie cykl imprez o charakterze regionalnym a wśród nich Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki oraz Festiwal Beskidzka Podkówecka.

Już niedługo, 4 lipca rozpocznie się Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki. Związane z nim wydarzenia odbywać się będą w każdy weekend lipca. Zaplanowano koncerty zespołów regionalnych, orkiestr, chórów a także wystawy rękodzieła, konkursy oraz tańce. 18 lipca Festiwal będzie miał swój przystanek również w Gminie Raciechowice. Impreza odbędzie się na placu przy OSP w Czasławiu.

Gmina Raciechowice, jako jeden z 23 organizatorów akcji Odkryj Beskid Wyspowy, dokłada wszelkich starań mających na celu popularyzację walorów turystycznych Beskidu Wyspowego oraz rozwój turystyki regionalnej. W pierwszy weekend – 4 i 5 lipca będziemy zdobywać Luboń Wielki i Śnieżnicę. Wyjście na Luboń będzie nie lada atrakcją. Spotkamy się o godz. 21.00 przy Ośrodku SKI Polczakówka (Rabka Zaryte) i wspólnie, zielonym szlakiem, powędrujemy w świetle gwiazd. Z kolei 5 lipca wyruszymy zielonym szlakiem z Dobrej na Śnieżnicę a następnie przejdziemy szlakiem niebieskim i zielonym do Kasiny Wielkiej. Tam, o 14.00 na Stacji PKP będziemy bić rekord świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”. Zapraszamy.Szczegółowy harmonogram imprez z cyklu Odkryj Beskid Wyspowy znajduje się na stronie internetowej www.odkryjbeskidwyspowy.pl
Do zobaczenia na górskich szlakach!

 

Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast