Krzesławice: tradycja – nauka – zabawa

18 stycznia 2014 r. sala remizy OSP w Krzesławicach rozbrzmiewała radosnym śpiewem kolęd i pastorałek. Utrwalona wieloletnią tradycją zabawę choinkową zorganizowana przez rodziców uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Krzesławicach, poprzedziły występy dzieci i młodzieży, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli.

Jako pierwsze zaprezentowały się klasy I-III w nastrojowym Bożonarodzeniowym widowisku zatytułowanym „Jasełka, Jasełka”. Po nich wdzięcznie zaintonowały Przedszkolaki, wprowadzając wesoły, karnawałowy nastrój. Na koniec, w ramach projektu „Kolędowanie dawniej i dziś”, wystąpiła klasa druga gimnazjum, przy współudziale kolegów i koleżanek z innych klas. Celem projektu było przybliżenie młodym mieszkańcom wsi prastarej tradycji, łączącej od wieków całe pokolenia.

Projekt spotkał się z wielkim aplauzem widowni, która podchwyciła piękne słowa kolęd i pastorałek, włączając się do wspólnego śpiewania. Po owacyjnie przyjętej części artystycznej dzieci i młodzież wspaniale bawili się w rytmie karnawałowej muzyki.

Imprezę zakończyła zabawa dla dorosłych z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły 30 stycznia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Krzesławicach przedstawili kolejny projekt: „Od Juniora po Seniora zdrowa żywność jest ceniona”. Prezentacje, konkursy i pokazy zdrowego żywienia – przygotowania posiłków, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Na sali w remizie ponownie licznie zgromadzili się Uczniowie, Rodzice i Podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Zegartowicach.

Wspaniałą, środowiskową imprezę uświetniły występy „Grupy kolędniczej” ze Szkoły w Krzesławicach oraz zachwycający koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Czasławiu. Przygotowany program wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi zostali nagrodzeni występujący.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się