IV Forum Współpracy Władz Gminy z Przedsiębiorcami

Spotkanie władz gminy z raciechowickimi przedsiębiorcami to już tradycja. Od 2010 roku przybrało ono formułę Forum, jego IV edycja miała miejsce w piątek 21 lutego. Tego typu spotkanie to czas na podsumowanie działań, wymiany doświadczeń i podzielenia się nowymi pomysłami.

W Sali weselnej Arkadia w Czasławiu zebrało się ponad stu przedsiębiorców z terenu Gminy Raciechowice, producentów, właścicieli sklepów i zakładów usługowych.

Wójt Gminy Marek Gabzdyl podsumowując ubiegły rok zwrócił uwagę na zrealizowane w tym czasie inwestycje w szczególności na wykonanie termomodernizacji budynków OSP oraz remonty dróg. Podkreślił ważną rolę tzw. miękkich projektów skierowanych bezpośrednio na aktywizację mieszkańców. Podziękował za dużą aktywność raciechowickich organizacji pozarządowych. Przywołując współpracę z przedsiębiorcami wójt odniósł się do ich ważnej roli, wymienił szereg działań w których współpraca samorządu i biznesu jest najbardziej widoczna.

W Forum uczestniczył także Jerzy Miller, wojewoda małopolski, który zwrócił uwagę na znaczenie przedsiębiorstw. Zaznaczył, że obecny poziom gminy i jej rozwój to w dużej mierze zasługa właśnie przedsiębiorstw, to oni powodują rozruch samorządu. Zaznaczył, że sukces nie zależy od pieniędzy a od ludzi. Podkreślił ważną rolę porozumienia między biznesem a samorządem, zwłaszcza tym lokalnym. Joanna Bobowska – poseł na Sejm RP, zwróciła uwagę na inicjatywy podejmowane przez przedsiębiorców, atmosferę, chęć wzajemnego wspierania się i pozytywne relacje między przedsiębiorcami.

Izabela Młynarczyk – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przybliżyła przedsiębiorcą procedury potrzebne do uzyskania dodatkowych funduszy z PUP na działalność.
Swoją obecnością zaszczyciła nas także Maria Brożek – Prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby. Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali jak ważne są małe i średnie przedsiębiorstwa, które są stabilne w swoim działaniu.

Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu. Swoje umiejętności zaprezentował Kwintet akordeonowy oraz Big Band szkolny.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się
Rozmiar tekstu
Wysoki kontrast