IV Forum Współpracy Władz Gminy z Przedsiębiorcami

Spotkanie władz gminy z raciechowickimi przedsiębiorcami to już tradycja. Od 2010 roku przybrało ono formułę Forum, jego IV edycja miała miejsce w piątek 21 lutego. Tego typu spotkanie to czas na podsumowanie działań, wymiany doświadczeń i podzielenia się nowymi pomysłami.

W Sali weselnej Arkadia w Czasławiu zebrało się ponad stu przedsiębiorców z terenu Gminy Raciechowice, producentów, właścicieli sklepów i zakładów usługowych.

Wójt Gminy Marek Gabzdyl podsumowując ubiegły rok zwrócił uwagę na zrealizowane w tym czasie inwestycje w szczególności na wykonanie termomodernizacji budynków OSP oraz remonty dróg. Podkreślił ważną rolę tzw. miękkich projektów skierowanych bezpośrednio na aktywizację mieszkańców. Podziękował za dużą aktywność raciechowickich organizacji pozarządowych. Przywołując współpracę z przedsiębiorcami wójt odniósł się do ich ważnej roli, wymienił szereg działań w których współpraca samorządu i biznesu jest najbardziej widoczna.

W Forum uczestniczył także Jerzy Miller, wojewoda małopolski, który zwrócił uwagę na znaczenie przedsiębiorstw. Zaznaczył, że obecny poziom gminy i jej rozwój to w dużej mierze zasługa właśnie przedsiębiorstw, to oni powodują rozruch samorządu. Zaznaczył, że sukces nie zależy od pieniędzy a od ludzi. Podkreślił ważną rolę porozumienia między biznesem a samorządem, zwłaszcza tym lokalnym. Joanna Bobowska – poseł na Sejm RP, zwróciła uwagę na inicjatywy podejmowane przez przedsiębiorców, atmosferę, chęć wzajemnego wspierania się i pozytywne relacje między przedsiębiorcami.

Izabela Młynarczyk – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przybliżyła przedsiębiorcą procedury potrzebne do uzyskania dodatkowych funduszy z PUP na działalność.
Swoją obecnością zaszczyciła nas także Maria Brożek – Prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby. Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali jak ważne są małe i średnie przedsiębiorstwa, które są stabilne w swoim działaniu.

Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu. Swoje umiejętności zaprezentował Kwintet akordeonowy oraz Big Band szkolny.

Może Ci się również spodoba

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Administratorem wszelkich danych osobowych zawartych w plikach cookies na tej stronie jest Urząd Gminy w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277. Polityka prywatności | Zgadzam się